Osobní nástroje
    Nacházíte se zde: Historie

Historie

stručný klubopis

21.března 1999 

21.3. jsem si místo ovcí přivezl  kobylku  Besy. Od září jí společnost dělala kobylka Karsen u nás ustájená. Po jejím odchodu jsme v dubnu 2000 koupili kobylku  Sasanku, kterou majitelka nechtěla, jelikož měla pijavici v podobě neplánovaného hříběte, Dorotky.  A tak jsme si je přivezli  obě.

 

 Karsenka.jpg             Karsenka1.jpg  Karsen

 

Koňský klub jsem založil 1.října 2000 s úmyslem urovnat chaotické vztahy, které do té doby ve stáji panovaly a vůbec nekorespondovaly s představami o spolupráci a vzájemné pomoci. Pravidla měla určit kdo, co, od kdy, do kdy a co zato. Díky mojí velké benevolenci k tomu nikdy nedošlo. Neurovnané vztahy pokračovaly až do února 2001, kdy byl klub prakticky rozpuštěn.
Konec činnosti klubu v Berouně nastal 15.dubna 2001, kdy byly koně převezeny na Šiklův Mlýn na Vysočině, kde jsme já a má žena měli přislíbenu práci a bydlení pro všechny členy rodiny. Po čtyřech měsících, kdy byl splněn pouze dostatek práce, došlo k návratu do Berouna.

S prázdnou kapsou, ale plný nových zkušeností a chuti do práce jsem se pustil do oživení činnosti klubu zaměřeného na pomoc všem, kteří chtějí, nebo potřebují jezdit na koni, kteří mají jakýkoliv problém se svým koněm a potřebují pomoc či radu.

30.listopadu 2005 skončila činnost OREGANA v Berouně definitivně.

                                                                                           Libor Dorňák